Rezultate

Anul 2017 a fost cu siguranță cel al marilor realizări pentru clubul nostru. Rezultatele obținute de sportivii și antrenorii noștri, încununează munca, sacrificiile și talentul lor, sunt rodul  profesionalismul, seriozității si implicarii echipei: sportiv-părinte-antrenor.

  • Titlul de Vicecampion European U16 Dica Nini, , finalist la Orange Bowl-USA
  • Jucătorul anului 2017 în circuitul Tennis Europe U16
  • Velcea Andreea semifinalistă la Orange Bowl
  • 14 medalii la campionatele naţionale U16 în anul 2017 obţinute de Velcea Andreea, Dica Nini, Corneanu Smaranda, Ciucă Alessia.
  • 30 de sportivi legitimaţi care participă în competiţiile naţionale şi internaţionale. (Gaşpar Angela, Patricia Mergheş, Rareş Haiduc, Isac Anca, Benedek David, Boici Junior, Erick Bogdan,)
  • 5 sportivi in lotul național (Dica Nini, Velcea Andreea, Smaranda Corneanu, Alessia Ciucă, Sofia Ciobîcă).

 

NINI DICA:

Rezultate naționale 16 ani:

Locul 1 simplu Campionatul Național Individual de Vara – medalie de aur

Locul 3 simplu Campionatul Național Individual de Iarna – medalie de bronz

Locul 1 dublu Campionatul Național Individual de Vara – medalie de aur

Locul 3 dublu Campionatul Național Individual de Iarna -medalie de bronz

Locul 2 dublu mixt Campionatul Național Individual de Vara – medalie de argint

 

Rezultate internaționale 16 ani:

Locul 2 simplu Campionatul European Individual Moscova – medalie de argint

Locul 1 simplu, Locul 1  dublu , Novi Sad – Serbia

Locul 1 simplu, Locul 2 dublu , Pancevo – Serbia

Locul 1 simplu, Lucul 1 dublu , Mamaia -Idu , România

Locul 1 simplu Dyadora – Timisoara , România

 

Rezultate internaționale 18 ani :

Locul 1 simplu, Locul 2 dublu, Tivoli- Timisoara , România G3

Locul 1 simplu Kranj – Slovenia G4

1/4 simplu Pancevo – Serbia G2

– VICECAMPION EUROPEAN U16, Russia

–  CAMPION TENNIS EUROPE MASTER U 16 -Italia

 – JUCATORUL ANULUI 2017 IN TENNIS EUROPE

 

ANTRENORI: RAZVAN ITU, PETRU MERGHES

 

ANDREEA VELCEA:

Rezultate naționale 16 ani:

Locul 1 simplu Campionatul Național Individual de Vara – medalie de aur

Locul 2 simplu Campionatul Național Individual de Iarna – medalie de argint

Locul 2 dublu Campionatul Național Individual de vara – medalie de argint

 

Rezultate internaționale 18 ani:

Locul 3 simplu Cadolzburg – Germania G4

Locul 3 simplu Haskovo – Bulgaria G2

Locul 2 dublu Hodmezovasarhely – Ungaria G2

1/4 simplu Budaors – Ungaria G2

1/4 simplu Pancevo – Serbia G2

ANTRENOR: GAVRA MIHAI

 

ALESSIA CIUCA

 

Rezultate naționale 16 ani:

Locul 1 dublu Campionatul Național Individual de Iarna – medalie de aur

Locul 1 dublu mixt Campionatul Național Individual de Vara – medalie de aur

Locul 2 dublu Campionatul Național Individual de Vara – medalie de argint

 

Rezultate internaționale 18 ani:

Locul 3 simplu, locul 2 dublu , Split – Croația G5

Locul 3 dublu , Beograd – Serbia G4

Locul 3 dublu , Zilina – Slovacia G4

ANTRENOR: PETRU MERGHES

 

SMARANDA CORNEANU

Rezultate naționale 16 ani:

Locul 2 simplu Campionatul Național Individual de Vara – medalie de argint

Locul 1 dublu Campionatul Național Individual de Vara – medalie de aur

Locul 2 dublu mixt Campionatul Național de Vara – medalie de argint

 

Rezultate internațional 18 ani:

1/4 simplu, locul 3 dublu Tivoli – Timisoara , România

 

 

ANTRENOR :MIRCEA RĂDULESCU

 


 

  • CIOBACA SOFIA –lotul national U12 , locul 14 in clasamentul national

 

  • GASPAR ANGELA- Locul 23 U12

 

  • MERGHES PATRICIA – Locul 48 U12( 7 concursuri nationale cat 1 castigate)

 

  • HAIDUC RARES – Locul 28 U12 ( 4 concursuri castigate)

 

  • BENEDEK DAVID –Locul 67

 

  • ISAC ANCA –Locul 70

 

Rezultate sportive nationale si internationale – 2016

 

1.DICA NINI

Campion national U16 in proba de dublu , locul 3  la  simplu- Ianuarie 2016
Campion national U16 in proba dublu mixt,  locul 3 la simplu si dublu -Mai 2016
Locul 1simplu – Cehia U16 ETA
Locul 1 la dublu ITF Belarus
Locul 1 la dublu ITF Bosnia
Locul 2 simplu ITF in Macedonia

Locul 3 in Belarus si Macedonia ITF
Component  lot  national U16, participant Orange Bowl USA.

  1. VELCEA ANDREEA

Locul 1 clasament national 16 ani feminin
Locul 18 clasament european 16 ani feminin
Campioana nationala dublu- Campionatul National de Iarna
Locul  2  dublu  Campionatul National de Vara
Locul 2 dublu Trencianske-Teplice, Slovacia
Locul 3 simplu Novi-Sad, Serbia
Locul 2 dublu , Novi-Sad, Serbia
Locul 3 simplu , Pancevo, Serbia
Locul 1 dublu , Pancevo, Serbia
Locul 1 simplu , Skopje, Macedonia
Locul 2 simplu , Slovenska Lupca, Slovacia
Locul 1 simplu , Waiblingen , Germania
Locul 3 dublu , Cadolzburg , Germania ITF
Locul 3 dublu , Timisoara , Romania ITF
Locul 2 dublu , Domzale , Slovenia ITF
Locul 3 dublu , Maribor , Slovenia ITF
Locul 3 simplu , Pancevo , Serbia ITF
Locul 3 simplu , Mostar , Bosnia ITF
Locul 2 dublu , Veli Losinj , Croatia ITF
Locul 1 dublu , Budapesta , Ungaria ITF

Componenta lot national 16 feminin
Componenta echipa nationala Orange Bowl, SUA

3.CIUCA ALESSIA

Locul 3 simplu – Bosnia/Herzegovina  Mostar ITF                 

Locul 2 simplu Romania  Mamaia – ETA                          

Locul 3 simplu Hungary  Dunakeszi – ETA

Locul 2 dublu Hungary  Dunakeszi – ETA

Locul 1 dublu Serbia  Pancevo  – ETA                                          

Locul 2 dublu Serbia  Novi Sad  – ETA 

Locul 1 dublu Serbia  Novi Sad  – ETA 

Locul 2 dublu  Macedonia  Skopje – ITF

Locul 2 dublu   Hungary  Budapest ITF                                    

                                                                                            

 4.SMARANDA CORNEANU

 

Locul 2 simplu Germany  Bruchkoebel  – ITF

Locul 3 simplu Budapest  Hungary – ITF

 Locul 2 dublu Budapest  Hungary -ITF

Locul 2 dublu Turkey  Antalya  – ITF

Locul 3 simplu Hungary  Dunakeszi – ETA

Locul 3 dublu       Hungary  Dunakeszi– ETA                                                                                

Locul 1 dublu –   Romania  Mamaia – ETA                                                 

Locul 2 simplu- Romania  Mamaia – ETA                                                 

Locul 2 dublu Campionatul National de Vara U16 BUCURESTI

Locul 1 dublu mixt  Campionatul National de Vara U16 BUCURESTI

Locul  1 dublu    Campionatul National de Iarna U16 BUCURESTI

Componenta a lotului national U16, participanta la Orange Bowl  USA.